Gå till sidans huvudinnehåll
Logotyp

Kalender

Sun 22 Apr kl 14

Utställning 6

Föredrag

Vad berättar kvinnorna om Helge Lindens minne?

Tue 24 Apr kl 12

Utställning 3

Lunchvisning

Remote Possibilities

Wed 25 Apr kl 18

Utställning 2

Boksamtal

Britt-Inger Hedström Lundqvist berättar om boken Dinglarens väg

Fri 27 Apr kl 13—15

Minimus

Språklek. Tigrinja

För barn och föräldrar tillsammans med museipedagog

Sat 28 Apr kl 14

Utställning 2

Untitled Quiltro

Samtal med konstnären Alfredo Castro

Sun 29 Apr kl 12—16

Minimus

Skapande söndag

Gör egna etiketter till burkar! Syltburk, pennburk, lördagsgodisburk?

Sun 6 May kl 12—16

Minimus

Skapande söndag

Träna i trä! Vi gör små träskulpturer av tunna träbitar.

Sun 6 May kl 13

Utställning 1

Vernissage

En sagolik skola

Sun 6 May kl 14

Utställning 6

Föredrag

Peter Dahls världar

Sun 6 May kl 15:30

Bio Abelli

Mina ungar
dagbok från en byskola

En föreställning med ord, toner och måleri baserad på Berta Hanssons dagboksanteckningar och bilder
Marianne Folkedotter & Rickard N Jokela

Fri 11 May kl 13—15

Minimus

Språklek. Tigrinja

För barn och föräldrar tillsammans med museipedagog

Sun 13 May kl 12—16

Minimus

Skapande söndag

Sorry, this entry is only available in Swedish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Drop-in-verksamhet för barn tillsammans med vuxen.…

Tue 15 May kl 12

Utställning 3

Lunchvisning

Remote Possibilities

Wed 16 May kl 17

Hall 8

Visning

Dokumentärfoto

Fri 18 May kl 13—15

Minimus

Språklek. Tigrinja

För barn och föräldrar tillsammans med museipedagog

Sun 20 May kl 12—16

Minimus

Skapande söndag

Sorry, this entry is only available in Swedish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Drop-in-verksamhet för barn tillsammans med vuxen.…

Fri 25 May kl 13—15

Minimus

Språklek. Tigrinja

För barn och föräldrar tillsammans med museipedagog

Sun 27 May kl 12—16

Minimus

Skapande söndag

Sorry, this entry is only available in Swedish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Drop-in-verksamhet för barn tillsammans med vuxen.…

Wed 6 Jun kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Wed 13 Jun kl 18

Samling vid receptionen

Onsdagshäng

Alternativ skolavslutning – vi kör klassisk femkamp, grillar och umgås

Wed 13 Jun kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Sun 17 Jun kl 14

Utställning 3

Vernissage

Looking for Alice

Wed 20 Jun kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Sat 23 Jun kl

Helena Elisabeth kyrka

Gudstjänst

Med svenska kyrkan

Wed 27 Jun kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Wed 4 Jul kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Wed 11 Jul kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Wed 18 Jul kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Wed 25 Jul kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Wed 1 Aug kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Wed 8 Aug kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Wed 15 Aug kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Wed 22 Aug kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Wed 29 Aug kl 18

Framför huvudbyggnaden

Veteranfordonskväll

Kom i egen raritet eller spana in andras välvaxade

Logotyp
Laddar öppettider...
Logotyp